Ako si spraviť splav Váhu

Lode a príslušenstvo


Pre úspešný splav Váhu potrebujete najprv kvalitnú vodácku výstroj. Ponúkame vám tieto tipy plavidiel:

K nim treba adekvátny počet pádiel, plávacích viest a suchých barelov. V prípade že sa chystáte na jednodenný splav postačí do každej lode jeden barel, pri viacdennom putovnom splave, spojenom s táborením odporúčame barel pre každú osobu.

Doprava


Lode a vás treba dopraviť na začiatok splavu a potom z cieľa splavu. Túto službu si zabezpečíte svojpomocne, alebo využijete našu službu “ Doprava lodí„. Nezabúdajte aj na „Bezpečné parkovanie“ počas splavu Váhu.

Trasa


Dôležitý je aj správny výber trasi. Treba si zvoliť takú trasu na ktorú ste fyzicky zdatný, prípadne trasu ktorú možno operatívne ukončiť či predĺžiť. Ak nemáte s vodnou turistikou skúsenosti radi vám trasu poradíme. Klasika pre začiatočníkov je trasa od MVE Sokolovce po Hlohovec ako jednodňovka, prípadne po Sereď ako dvojdňovka.

Bezpečnosť a ochrana zdravia a majetku


Aj skúsený vodáci pri každej aktivite na vode nosia plávaciu vestu, preto ju používajte aj vy. Splavujte vždy v obuvi pevne uchytenej na nohu nie bosý, alebo v šľapkách. Chráňte sa pred bodavým hmyzom a používajte opaľovací krém, tiež pokrývku hlavy a slnečné okuliare. Mobilné telefóny, fotoaparáty a iné hodnotné predmety po použití uložte bezpečne do barela na suché veci.

Stravovanie


Ak čakáte krčmu za každým ohybom rieky nie je splav Váhu aktivita pre vás a v tom prípade návštivte akúkoľvek rieku v Čechách. Na splav Váhu si musíte všetko pekne zbaliť do lode.

Boat4u team

baner-onjednavka