Lode a výstroj

Na splav Váhu používame tieto člny. Dvoj až trojmiestne kánoe Yukon, sedemmiestne raftové člny HOBIT a pre fajnšmekrov plastové kánoe typ Vydra. Ku každej lodi dostanete samozrejme pádla, plávacie vesty, lodné sudy a iné potrebné veci.

Nižšie nájdete odkaz na podrobnejší popis každej lode. Najžiadanejšie sú nafukovacie kánoe Yukon a raft HOBIT 400. Yukon je také veselé, ale bezpečné kánoe pre dvoch, prípadne troch menších rekreantov. Alebo pre rodičov s jedným deckom. Stále je to bezpečná a veľmi stabilná nafukovačka, avšak s jazdnými vlastnosťami kánoe. Raft HOBIT 400 je klasický symetrický raft, kde vojdu až siedmi rekreanti. Rekreanti, ktorí nie sú leniví sa najesť a sú priestorovo výraznejší, musia toto pri výbere lode zohľadniť. Nakoniec máme pre vás plastové kánoe Vydra. Pre jazdu v tejto lodi treba mať športového ducha. Má najlepšie jazdné vlastnosti, ale čo chyba, tak to kúpanie sa vo Váhu. Vydru uprednostňujú rekreanti, ktorí vedia, do čoho idú.

Pri putovných splavoch počítajte s jedným 50l barelom na osobu. Ak zvolíte kánoe Yukon alebo Vydru, tak dve osoby a dva barely sa do každej lode v pohode vojdu. Takže pri puťáku na kanoe platí jedna loď = 2 osoby. Všeobecne sú Yukony a Vydry na puťák najpraktickejšie. Na raftoch pri puťákoch treba tiež počítať s miestom na batožinu. 

ZHRNUTIE
Na jednodenné splavy do Vydry idú 2 osoby, do Yukonu 2 – 3 alebo 2 + 1 decko (podľa toho ako komu chutí papať). Hobit 400 je pôvodne určený pre 7 osôb (sa tam v pohode vojdu) ale optimálne je 6 osôb.

Na putovné splavy s batožinou je rozumné do Vydry a Yukonu posadiť len po 2 osoby. Do Hobitu 400 5 osôb.


Plávacie vesty – pádla – sudy
Ku každej lodi dostanete pádla a podľa potreby dostatok sudov na suché veci. Plávacie vesty sú najmä u detí samozrejmosťou. Používame certifikované plávacie vesty od českého výrobcu HIKO, model K-TOUR a pre najmenších rekreantov detské vesty BABY.

Boat4u team